Boisz się podpisać umowę na wyłączność? Poznaj fakty! Obal Mity!
-
Dodane 19 marzec 24
przez: Izabella Czyż
w kategorii: WIEDZA
Czy boisz się podpisać umowę na wyłączność dotyczącą sprzedaży nieruchomości? Przeczytaj poniższe fakty, które pomogą obalić mit o tym temacie! Umowa na wyłączność często budzi obawy, jednak prawda jest taka, że jej podpisanie oznacza zainwestowanie większych środków w reklamę i promocję nieruchomości, co przekłada się na pełne zaangażowanie pośrednika w proces sprzedaży. Czytaj dalej, aby poznać argumenty za i przeciw podpisywaniu takiej umowy oraz lepsze zrozumienie procesu sprzedaży nieruchomości.
MIT Bez względu na rodzaj podpisanej umowy, biuro nieruchomości prowadzi szeroko rozumianą reklamę Twojej nieruchomości.
FAKT UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ = zainwestowanie większych środków w reklamę i promocję Twojej nieruchomości = PEŁNE ZAANGAŻOWANIE POŚREDNIKA W PROCES SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI.
MIT Im więcej biur nieruchomości tym więcej potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem i szybki czas sprzedaży.
FAKT Powtarzalność tej samej oferty na portalach ogłoszeniowych - niespójność danych i co gorsza rozbieżność cen niszczy wiarygodność oferty. Brak jednej agencji zarządzającej, chaos w prezentacjach, bezustanna gonitwa właściciela, niezdrowa konkurencja, zaniżanie ceny w celu szybkiej sprzedaży, obszerny przepływ danych osobowych. Wszystko to bardzo niekorzystnie wpływa na cały proces sprzedaży i działa na niekorzyść właściciela.
MIT Umowa na wyłączność, czyli muszę sprzedaż Kupującemu, którego przyprowadzi biuro.
FAKT Właściciel jest osobą decyzyjną na każdym etapie transakcji. Biuro ma za zadanie pomóc właścicielowi sprzedać nieruchomość, a nie mu to ograniczać. Współpraca i partnerstwo to najwyższa jakość usług, która powinna być domeną każdej rzetelnej firmy!
MIT Sam sprzedam swoją nieruchomość, po co przepłacać na biuro nieruchomości. To nie może być takie trudne
FAKT Klienci często decydują się sprzedać nieruchomość na ,,własną rękę,, bez wsparcia osób doświadczonych w branży. Często dochodzi do zawyżania cen swojej nieruchomości ze względów sentymentalnych lub remontu, który wykonali 10lat temu Do czego prowadzi przeszacowanie ceny? Znacznie wydłuża proces sprzedaży i w rezultacie prowadzi do strat finansowych Sprzedającego. Zaś wielokrotne obniżanie cen ofertowych wzbudza podejrzliwość Kupującego. Podczas sprzedaży pojawiają się różne problemy wynikające z nieznajomości prawa, braku doświadczenia na rynku czy braku czasu, który należy poświęcić na załatwienie wszelkich formalności by efektywnie dopiąć sprzedaż.
Zleć sprzedaż swojej nieruchomości Profesjonaliście, zyskując czas dla siebie i Twojej rodziny.