Skip to main content

Boisz się podpisać umowę na wyłączność? Poznaj fakty! Obal Mity!

  • IC Nieruchomości Rybnik, Jastrzębie, Żory, Wodzisław
    Dodane 19 marzec 24
    przez: Izabella Czyż
    w kategorii: WIEDZA

Czy boisz się podpisać umowę na wyłączność dotyczącą sprzedaży nieruchomości? Przeczytaj poniższe fakty, które pomogą obalić mit o tym temacie! Umowa na wyłączność często budzi obawy, jednak prawda jest taka, że jej podpisanie oznacza zainwestowanie większych środków w reklamę i promocję nieruchomości, co przekłada się na pełne zaangażowanie pośrednika w proces sprzedaży. Czytaj dalej, aby poznać argumenty za i przeciw podpisywaniu takiej umowy oraz lepsze zrozumienie procesu sprzedaży nieruchomości.

MIT ❎ Bez względu na rodzaj podpisanej umowy, biuro nieruchomości prowadzi szeroko rozumianą reklamę Twojej nieruchomości.

FAKT ✅ UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ = zainwestowanie większych środków w reklamę i promocję Twojej nieruchomości = PEŁNE ZAANGAŻOWANIE POŚREDNIKA W PROCES SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI.

MIT ❎ Im więcej biur nieruchomości tym więcej potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem i szybki czas sprzedaży.

FAKT ✅ Powtarzalność tej samej oferty na portalach ogłoszeniowych - niespójność danych i co gorsza rozbieżność cen niszczy wiarygodność oferty. Brak jednej agencji zarządzającej, chaos w prezentacjach, bezustanna gonitwa właściciela, niezdrowa konkurencja, zaniżanie ceny w celu szybkiej sprzedaży, obszerny przepływ danych osobowych. Wszystko to bardzo niekorzystnie wpływa na cały proces sprzedaży i działa na niekorzyść właściciela.

MIT ❎ Umowa na wyłączność, czyli muszę sprzedaż Kupującemu, którego przyprowadzi biuro.

FAKT ✅ Właściciel jest osobą decyzyjną na każdym etapie transakcji. Biuro ma za zadanie pomóc właścicielowi sprzedać nieruchomość, a nie mu to ograniczać. Współpraca i partnerstwo to najwyższa jakość usług, która powinna być domeną każdej rzetelnej firmy!

MIT ❎ Sam sprzedam swoją nieruchomość, po co przepłacać na biuro nieruchomości. To nie może być takie trudne 😊

FAKT ✅ Klienci często decydują się sprzedać nieruchomość na ,,własną rękę,, bez wsparcia osób doświadczonych w branży. Często dochodzi do zawyżania cen swojej nieruchomości ze względów sentymentalnych lub remontu, który wykonali 10lat temu😊 Do czego prowadzi przeszacowanie ceny? Znacznie wydłuża proces sprzedaży i w rezultacie prowadzi do strat finansowych Sprzedającego. Zaś wielokrotne obniżanie cen ofertowych wzbudza podejrzliwość Kupującego. Podczas sprzedaży pojawiają się różne problemy wynikające z nieznajomości prawa, braku doświadczenia na rynku czy braku czasu, który należy poświęcić na załatwienie wszelkich formalności by efektywnie dopiąć sprzedaż.

Zleć sprzedaż swojej nieruchomości Profesjonaliście, zyskując czas dla siebie i Twojej rodziny.

Boisz się podpisać umowę na wyłączność? Poznaj fakty! Obal Mity!